İNO Anaokulu
Genel Bilgiler
Özel programlarla ilk adımlar...
INO-pattern

Tam eğitim anlayışıyla geliştirdiğimiz Anaokulu programımızda her yaş grubuna özel bir sistem hazırlıyoruz. 

Çocuklarımız 3 yaşından itibaren kendilerini rahat ifade edebilecekleri bir sistemde özgüven sahibi bireyler olmak üzere yetiştiriliyor. Eğitimin sürekliliğine olan inancımızla çocuklarımızı bir sonraki adıma hazırlamak için duygusal, zihinsel, sosyal becerilerini yaşayarak geliştirmelerini sağlıyoruz. 

Yeni bir dille tanışma...

Her anaokulu sınıfımızda yabancı ve Türk uzman eğitimcilerimiz eş zamanlı Türkçe ve İngilizce eğitim programları oluşturuyor. Çocuklarımız yeni bir dille tanışırken uygulama ve oyun odaklı yöntemlerle eğitiliyor. Anadili İngilizce olan kadromuz, çocuklarımızın 3 yaşından itibaren yakın çevresinden yola çıkarak, drama çalışmaları ve bilgisayar destekli çeşitli oyunlarla İngilizce ile tanıştırıyorlar.

Previous
Next
Sanatla, sporla, doğayla gelişen nesil...

Çocuklarımızın yeteneklerini ve becerilerini erken yaşta ortaya çıkarmak ve geliştirmelerine destek olmak temel amacımız. Bu sebeple çocuklarımıza özel olarak resim, müzik, beden eğitimi, görsel sanatlar, bilgisayar, yüzme, dans gibi birçok farklı alanda dersler organize ediyoruz. Doğayla iç içe kampüsümüzün anaokulu bahçesinde fen/doğa ve açık hava çalışmalarıyla eğitimimizi destekliyoruz. 

Gelişime tam destek...
INO-pattern

‘Her çocuk özeldir’ felsefesiyle yola çıkıyor ve tam eğitim anlayışını görev ediniyorsak her çocuğumuzla gelişimini özel olarak takip etmeli, izlemeli, velilerimizle paylaşmalı ve geleceklerini hayallerindeki gibi şekillendirmeliyiz. 

Bu sebeple yıl boyunca sunduğumuz eğitim sistemine uygun bakış açısıyla çocuklarımızı değerlendiriyor, her öğrencimize özel olarak hazırlanan izleme ölçeklerimizi titizlikle uyguluyoruz. 

Uzman kadromuzdan rehber öğretmenlerimiz ve sınıf öğretmenlerimizle çocuklarımızın gelişimini bireysel görüşmelerle velilerimizle paylaşıyoruz. 

Mutlu okul, mutlu aile
INO-pattern

Eğitimde kurduğumuz tam yapıyı velilerimizle oluşturduğumuz ailemizde de uyguluyoruz. Okulda yapılan ve yapılacak tüm çalışmaları haftalık veli bültenlerimizle ailelerimizle paylaşıyoruz, bireysel görüşmelerle çocuklarımızın gelişimini birlikte konuşuyoruz, ailelerimizi eğitim programımızın içine katıyor, derslerimize davet ediyor, çocuklarımızın ev ve okul hayatını uyum içinde yaşamalarını sağlıyoruz. 

Geleceğe tam ve doğru hazırlık

Planlama yapmak, planlamaları uyum içinde hayata geçirmek ve bu beceriyi kazanmak gelecek için önemli bir kazanım. Bu sebeple anaokulumuzda her sabah çocuklarımız günü planlama çalışması, gün sonunda da günün değerlendirmesini yapmayı öğreniyorlar ve uygulamaktan en çok keyif aldıkları etkinlikleri özel tasarladıkları günlüklerine resmediyorlar. 

Biz de çocuklarımızın yönelimlerini daha iyi anlayarak bir sonraki adım için hazırlanmalarını sağlıyoruz. 

error: Content is protected !!
Kayıt Formu