Eğitim Kadromuz
Ortaokul

Mesut Kurt

Ortaokul Müdür Yardımcısı

Pertevniyal Lisesi ve sonrasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu. Lise ve üniversite eğitimi sırasında profesyonel olarak futbol oynadı. Aynı zamanda sahip olduğu UEFA B Lisansı ile küçük yaş futbol gruplarının teknik direktörlüğünü yaptı. 25 yıldır köklü eğitim kurumlarında Beden Eğitimi Bölüm Başkanlığı, Kış ve Yaz Okulları Genel Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Görev yaptığı okullara birçok branşta uluslararası, ulusal, il ve ilçe dereceleri kazandırdı.

Özge Özcan

Rehber Öğretmen

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programı ile başlayıp, başarı bursu ile gitmeye hak kazandığı Mykolas Romeris University de psikoloji eğitimi ile tamamlamıştır. Ardından Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimi almıştır. İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji dalında uzmanlaşmış, önde gelen eğitim kurumlarında, psikiyatri kliniklerde ve hastanelerde psikolog ve rehber öğretmen olarak görev yapmıştır. Aldığı eğitimler sonucu psikoterapistlik unvanını almıştır. Psikoloji ile ilgili yazıları akademik ortamlarda ve basında yayımlanmıştır.

Mustafa Alagöz

Matematik Öğretmeni

Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Kariyeri boyunca Türkiye’nin lider eğitim kurumlarında matematik ve geometri öğretmenliği görevlerinde bulundu. Sınav hazırlığına yönelik yayınlarda matematik ve geometri alanlarında soru yazarlığı yaptı.

İbrahim Hakkı Karakurt

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Sakarya Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen doktora öğrencilik süreci devam eden Karakurt, 2008 yılından bu yana Türkiye’nin lider eğitim kurumlarında sosyal bilgiler öğretmenliği yaptı. Sınav hazırlığına yönelik yayınlarda sosyal bilgiler alanında soru yazarlığı yaptı.

Yusuf Bursal

Fen Bilgisi Öğretmeni

Prof. Dr. Necati Erşen Anadolu Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı zamanda ODTÜ Biyoloji Bölümü’nde de yan dal programını tamamladı. 13 yıldır fen bilgisi öğretmeni olarak köklü eğitim kurumlarında görev almıştır.

Hilal Gündüz

Fen Bilgisi Öğretmeni

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Biyoloji Öğretmenliği Formasyonunu tamamlamasının ardından 3 yıl boyunca özel bir eğitim kurumunda görev yapmıştır.

Ayşegül Sezer

İngilizce Öğretmeni

Samsun Anadolu Lisesi Yabancı Dil Bölümü'nden derece ile mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde üniversite eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede aldığı Pedagojik Formasyon Eğitiminin ardından köklü okullarda İngilizce öğretmeni olarak başladığı kariyerine Eğitim Koordinatörlüğü ve Eğitim Danışmanlığı ile devam etmiştir. İngiltere’de drama akademisinde Drama Eğitmenliği eğitimini tamamlayarak İngilizce drama dersleri ve Dil Eğitiminde Drama Kullanımı workshoplarını hayata geçirmektedir.

Ece Baltacıoğlu

Fransızca Öğretmeni

Saint Benoit Fransız Lisesi'ni birincilikle bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü'nden dereceyle mezun olmuştur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi'nde Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlayarak Türkiye’nin köklü okullarında öğretmenlik ve koordinatörlük görevlerini yürütmüştür. Yeditepe Üniversitesi'nde öğrenci koçluğu ve NLP eğitimi almıştır. Eğitimcilik görevi ile birlikte eğitim teknolojileri ve genç girişimcilik kulüp çalışmalarını aktif olarak sürdürmüştür. Öğrencileri geleceğe hazırlarken yurt dışı öğrenci değişim programları organize etmiş ve öğrencileri uluslararası sertifika sınavlarına hazırlamıştır.

Hülya Sabınlı

Almanca Öğretmeni

İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Türkiye’nin köklü okullarında 26 yıl görev yapmıştır. Öğretmenlik görevinin yanı sıra Almanya öğrenci değişim programları düzenlemiş ve öğrencileri uluslararası sertifika sınavlarına hazırlamıştır.

Soraya Raez

İspanyolca Öğretmeni

Madrid, İspanya doğumlu olan Soraya Flores Raez, üniversite eğitimini Universidad Carlos III de Madrid Kütüphanecilik ve Bilgi Yönetimi Bölümünde tamamlamıştır. Madrid ve Londra’da Kütüphane ve Dökümantasyon Uzmanı olarak çalışmış, 2012 de Türkiye’ye taşınmıştır. Cervantes Enstitüsünde aldığı eğitimlerle İspanyolca Öğretmenliği yapmaya hak kazanmış, İstanbul’da çeşitli okullarda ortaokul ve lise düzeylerinde İspanyolca Öğretmenliği yapmıştır. İleri Nesil Okulları'nda İspanyolca Öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Beyhan Taşçı

Beden Eğitimi Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü’ne birincilikle girdi. Aynı zamanda Beşiktaş Kulübü’nün de ilk kadın milli sporcusu olan Taşçı, atletizimde 100 metre, 200 metre ve 400 metre yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde toplamda 38 Türkiye rekoruna sahip. Öğretmenlik kariyeri boyunca da uzun yıllar çeşitli eğitim kurumlarında beden eğitimi öğretmenliği yaptı. Ayrıca birçok kurumsal şirkette spor yöneticiliği ve kişisel koçluk görevlerini yürüttü.

Necla Esepaşa

Beden Eğitimi Öğretmeni - Voleybol

Vakıfbank, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray voleybol kulüplerinde başarıyla görev almış, Avrupa ve Türkiye şampiyonlukları yaşamış, 150 kez milli forma giymiştir. 2 kez Avrupa en iyi libero ödülünü almaya hak kazanmıştır. 4. kademe Voleybol Antrenörü olan Necla Esepaşa, İleri Nesil Okulları'nda voleybol öğretmeni olarak görev almaktadır.

Turabi Genç

Beden Eğitimi Öğretmeni - Basketbol

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin ardından bir çok kulüpte takım kaptanı olarak basketbol oynamış, pek çok başarıya imza atmıştır. Basketbol takımlarında takım kaptanlığı görevlerinin ardından çok sayıda okulda basketbol antrenörlüğü, spor eğitmenliği ve danışmanlık yapmıştır. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır.

Aydan Hastürk

Müzik Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Keman Bölümü'nü bitirdikten sonra 2005 yılı itibariyle İstanbul'daki köklü eğitim kurumlarında Müzik zümre başkanı, keman ve piyano öğretmeni olarak görev almıştır. Üniversite eğitiminin yanı sıra Orff- Schulwerk eğitim sertifika programlarına katılmış, etnik müzik koro çalışmalarında solist ve korist olarak görev almış, 5.Uluslararası SANSEV Korolar Festivali'nde Koro Şefliği yapmış ve "Çalgı Eşlikli Yapıt" yorumlamada başarı ödülü kazanmıştır.

Hasan Avcı

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap Fars dilleri bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Yüksek İslam Enstitüsü'nde eğitim görmüştür. Birçok seçkin okulda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yapmıştır.

Baybars Coşar

Bilgi Teknolojileri Öğretmeni

Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Bilge Adam Bilgisayar Eğitim Merkezi'nde, Microsoft Sistem Mühendisliği ve Microsoft Veritabanı Yöneticiliği eğitimi almıştır. Aynı kurumda Microsoft System Engineer Eğitmenliği ve Microsoft Database Administrator Eğitmenliği yapmıştır. Seçkin okullarda ve kurumlarda Bilgi İşlem Departmanları'nda Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev almıştır. Ayrıca Web Master, Web ve Grafik sorumluluklarını da yürütmüştür. MCP (Microsoft Certified Professional), MCSA (Microsoft Certified System Administrator), MCSE (Microsoft Certified System Engineer), MCSE+M (Microsoft Certified System Engineer + Messaging), MCDBA (Microsoft Certified Database Administrator), MCT (Microsoft Certified Trainer), Milli Eğitim Bakanlığı Bilgisayar İşletmenliği alanlarında sertifika programlarına katılmıştır.

Cenk Bahadır Kaymak

Satranç Öğretmeni

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra satranç antrenörlüğü eğitimi almış ve Türkiye Satranç Federasyonu Antrenörü olmuştur. Uluslararası rating derecesi olan ELO puanına sahip bir satranç sporcusu olarak, her düzeyde mücadele eden birçok minik satranççıyı Türk satrancına kazandırmıştır. Uzun yıllardır devam ettirdiği satranç sporculuğunun yanı sıra birçok özel okulda satranç öğretmenliği yapmıştır.

Anna Lozovaya

İngilizce Öğretmeni

Lisans eğitimini Nizhniy Novgorod State Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde tamamlamıştır. TEFL, TESOL ve IELTS sertifikalarına sahip olan Lozovaya kariyerine Rusya ve ABD ‘den sonra Türkiye’de devam etmektedir. Uzun yıllar Türkiye’de seçkin okullarda görev yapan Lozavaya, 2019-2020 eğitim – öğretim yılında İleri Nesil Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Melike Elif Salman

İngilizce Öğretmeni

Okan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nden mezun olmuştur. Disleksi Uygulama, Dil ve Konuşma Bozuklukları alanlarında uzmanlık eğitimleri almıştır. Dershane öğretmeni olarak başladığı kariyer hayatına öncü okullarda devam etmiştir. 2019-2020 eğitim - öğretim yılında İleri Nesil Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Selvi Demircan

Türkçe Öğretmeni

Trakya Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. 16 yıllık meslek hayatında köklü eğitim kurumlarında çalışmıştır. Hikaye Anlatıcılığı, Yaratıcı Yazarlık ve Yaratıcı Drama Eğitimleri alanlarında uzmanlık sertifikaları almıştır. 7. ve 8. sınıf soru bankaları için yayınlanmış çalışmaları olan Demircan, 2019-2020 eğitim - öğretim yılında İleri Nesil Okulları'nda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Kübra Şimşek

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimi almış ve tezli yüksek lisans yapmıştır. Halen Cumhuriyet Tarihi alanında doktora ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ikinci lisans son sınıf öğrencisi olan ve köklü eğitim kurumlarında çalışan Kübra Şimşek 2019-2020 eğitim – öğretim yılında İleri Nesil Okulları’nda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Onur Anitaş

Perküsyon Öğretmeni

Eğitimini Pera Güzel Sanatlar Akademisi Piyano Bölümü'nde tamamlamasının ardından Okay Temiz Ritim Atölyesi'nde ritim eğitimi almış, konserlere katılmıştır. Mamady Keita, Adama Drame, Yhamar Thiam, Trilok Gurtu ve Carlo Rizzo'dan perküsyon eğitimleri alarak konserlerinde yer almıştır. 2008 yılından bu yana önde gelen bir çok okulda müzik eğitimleri vermiştir.

Nilüfer Tuba Yılmaz

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Cumhuriyet Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü'nün ardından Trakya Üniversitesi’nde master yapmıştır. Bir çok karma sergiye katılan Yılmaz, üretkenliğin ve sanatın her çocuğun kendi dünyasının zenginliğine saygıyla ortaya çıkacağını ilke edinmiştir. 2019-2020 eğitim – öğretim yılında İleri Nesil Okullarında Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Sevilay Yalçınkaya

Stajyer Matematik Öğretmeni

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünü ikincilikle bitirmiştir. 2019-2020 eğitim -öğretim yılında İleri Nesil Okulları’nda stajyer matematik öğretmeni olarak görev alacaktır.