Eğitim Kadromuz
Ortaokul

Ülkem Çorapçı

Ortaokul Müdürü

Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli kuruluşlar ve yayınevlerinde çevirmenlik yapmıştır. 2002 yılında İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladığı Özel Üsküdar SEV İlköğretim Kurumlarında, 2017 yılına kadar sırasıyla İngilizce bölüm başkanlığı, müdür yardımcılığı, ilkokul ve ortaokul müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Londra ve Miami’de katıldığı eğitimlerle, eğitim ve öğretim liderliği alanında öncü bir kuruluş olan Principals Training Center’ın Uluslararası Okul Yöneticiliği programını tamamlamıştır. İleri Nesil Okullarında Ortaokul Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Mesut Kurt

Ortaokul Müdür Yardımcısı

Pertevniyal Lisesi ve sonrasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu. Lise ve üniversite eğitimi sırasında profesyonel olarak futbol oynadı. Aynı zamanda sahip olduğu UEFA B Lisansı ile küçük yaş futbol gruplarının teknik direktörlüğünü yaptı. 25 yıldır köklü eğitim kurumlarında Beden Eğitimi Bölüm Başkanlığı, Kış ve Yaz Okulları Genel Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Görev yaptığı okullara birçok branşta uluslararası, ulusal, il ve ilçe dereceleri kazandırdı.

Özge Özcan

Rehber Öğretmen

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programı ile başlayıp, başarı bursu ile gitmeye hak kazandığı Mykolas Romeris University de psikoloji eğitimi ile tamamlamıştır. Ardından Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimi almıştır. İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji dalında uzmanlaşmış, önde gelen eğitim kurumlarında, psikiyatri kliniklerde ve hastanelerde psikolog ve rehber öğretmen olarak görev yapmıştır. Aldığı eğitimler sonucu psikoterapistlik unvanını almıştır. Psikoloji ile ilgili yazıları akademik ortamlarda ve basında yayımlanmıştır.

İbrahim Hakkı Karakurt

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Sakarya Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen doktora öğrencilik süreci devam eden Karakurt, 2008 yılından bu yana Türkiye’nin lider eğitim kurumlarında sosyal bilgiler öğretmenliği yaptı. Sınav hazırlığına yönelik yayınlarda sosyal bilgiler alanında soru yazarlığı yaptı.

Yusuf Bursal

Fen Bilgisi Öğretmeni

Prof. Dr. Necati Erşen Anadolu Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı zamanda ODTÜ Biyoloji Bölümü’nde de yan dal programını tamamladı. 13 yıldır fen bilgisi öğretmeni olarak köklü eğitim kurumlarında görev almıştır.

Hilal Gündüz

Fen Bilgisi Öğretmeni

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Biyoloji Öğretmenliği Formasyonunu tamamlamasının ardından 3 yıl boyunca özel bir eğitim kurumunda görev yapmıştır.

Ayşegül Sezer

İngilizce Öğretmeni

Samsun Anadolu Lisesi Yabancı Dil Bölümü'nden derece ile mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde üniversite eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede aldığı Pedagojik Formasyon Eğitiminin ardından köklü okullarda İngilizce öğretmeni olarak başladığı kariyerine Eğitim Koordinatörlüğü ve Eğitim Danışmanlığı ile devam etmiştir. İngiltere’de drama akademisinde Drama Eğitmenliği eğitimini tamamlayarak İngilizce drama dersleri ve Dil Eğitiminde Drama Kullanımı workshoplarını hayata geçirmektedir.

Sera Nur Sütmen

Fransızca Öğretmeni

Saint Michel Fransız Lisesi'ni bitirdikten sonra lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi'nde Fransızca Öğretmenliği bölümü ile başlayıp başarı bursu ile gittiği Fransa'da bulunan Université de Poitiers'de dilbilim üzerine eğitim alarak bölüm birinciliğiyle eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi'nde Eğitim Yönetimi ve Planlaması bölümünde yapmakta olup, tez aşamasındadır. İstanbul'da köklü eğitim kurumlarında görev almıştır. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında İleri Nesil Okulları'nda Fransızca Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Yasemin Uzun

Almanca Öğretmeni

Özel Marmara Lisesini bitirdikten sonra, 2004-2005 eğitim öğretim yılında Avrupa Birliği Erasmus Değişim Programına Almanya da katılmıştır. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Bilingual Learners programında Almanca & İngilizce iki dil kullanımını destekleyen eğitim almıştır. Gençlik Programları Socrates/Comenius Okul Ortaklıkları kapsamında yer alan Comenius Dil Projesinde koordinatörlük yapmıştır. 11 yıldır Almanca Öğretmeni olarak köklü eğitim kurumlarında görev almıştır.

Soraya Flores Raez

İspanyolca Öğretmeni

Madrid, İspanya doğumlu olan Soraya Flores Raez, üniversite eğitimini Universidad Carlos III de Madrid Kütüphanecilik ve Bilgi Yönetimi Bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini ise International University of Valencia YABANCI DİL OLARAK İSPANYOLCA ÖĞRETMENLİK üzerine yapmıştır.Madrid ve Londra’da Kütüphane ve Dökümantasyon Uzmanı olarak çalışmış, 2012 de Türkiye’ye taşınmıştır. Cervantes Enstitüsünde aldığı eğitimlerle İspanyolca Öğretmenliği yapmaya hak kazanmış, İstanbul’da çeşitli okullarda ortaokul ve lise düzeylerinde İspanyolca Öğretmenliği yapmıştır. İleri Nesil Okulları'nda İspanyolca Öğretmeni olarak görev almaktadır.

Beyhan Taşçı

Beden Eğitimi Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü’ne birincilikle girdi. Aynı zamanda Beşiktaş Kulübü’nün de ilk kadın milli sporcusu olan Taşçı, atletizimde 100 metre, 200 metre ve 400 metre yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde toplamda 38 Türkiye rekoruna sahip. Öğretmenlik kariyeri boyunca da uzun yıllar çeşitli eğitim kurumlarında beden eğitimi öğretmenliği yaptı. Ayrıca birçok kurumsal şirkette spor yöneticiliği ve kişisel koçluk görevlerini yürüttü.

Necla Esepaşa

Beden Eğitimi Öğretmeni - Voleybol

Vakıfbank, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray voleybol kulüplerinde başarıyla görev almış, Avrupa ve Türkiye şampiyonlukları yaşamış, 150 kez milli forma giymiştir. 2 kez Avrupa en iyi libero ödülünü almaya hak kazanmıştır. 4. kademe Voleybol Antrenörü olan Necla Esepaşa, İleri Nesil Okulları'nda voleybol öğretmeni olarak görev almaktadır.

Aydan Hastürk

Müzik Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Keman Bölümü'nü bitirdikten sonra 2005 yılı itibariyle İstanbul'daki köklü eğitim kurumlarında Müzik zümre başkanı, keman ve piyano öğretmeni olarak görev almıştır. Üniversite eğitiminin yanı sıra Orff- Schulwerk eğitim sertifika programlarına katılmış, etnik müzik koro çalışmalarında solist ve korist olarak görev almış, 5.Uluslararası SANSEV Korolar Festivali'nde Koro Şefliği yapmış ve "Çalgı Eşlikli Yapıt" yorumlamada başarı ödülü kazanmıştır.

Baybars Coşar

Bilgi Teknolojileri Öğretmeni / IT Koordinatürü

Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Bilge Adam Bilgisayar Eğitim Merkezi'nde, Microsoft Sistem Mühendisliği ve Microsoft Veritabanı Yöneticiliği eğitimi almıştır. Aynı kurumda Microsoft System Engineer Eğitmenliği ve Microsoft Database Administrator Eğitmenliği yapmıştır. Seçkin okullarda ve kurumlarda Bilgi İşlem Departmanları'nda Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev almıştır. Ayrıca Web Master, Web ve Grafik sorumluluklarını da yürütmüştür. MCP (Microsoft Certified Professional), MCSA (Microsoft Certified System Administrator), MCSE (Microsoft Certified System Engineer), MCSE+M (Microsoft Certified System Engineer + Messaging), MCDBA (Microsoft Certified Database Administrator), MCT (Microsoft Certified Trainer), Milli Eğitim Bakanlığı Bilgisayar İşletmenliği alanlarında sertifika programlarına katılmıştır.

Anna Lozovaya

İngilizce Öğretmeni

Lisans eğitimini Nizhniy Novgorod State Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde tamamlamıştır. TEFL, TESOL ve IELTS sertifikalarına sahip olan Lozovaya kariyerine Rusya ve ABD ‘den sonra Türkiye’de devam etmektedir. Uzun yıllar Türkiye’de seçkin okullarda görev yapan Lozavaya, 2019-2020 eğitim – öğretim yılında İleri Nesil Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak görev almaktadır.

Selvi Demircan

Türkçe Öğretmeni

Trakya Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. 16 yıllık meslek hayatında köklü eğitim kurumlarında çalışmıştır. Hikaye Anlatıcılığı, Yaratıcı Yazarlık ve Yaratıcı Drama Eğitimleri alanlarında uzmanlık sertifikaları almıştır. 7. ve 8. sınıf soru bankaları için yayınlanmış çalışmaları olan Demircan, 2019-2020 eğitim - öğretim yılında İleri Nesil Okulları'nda Türkçe Öğretmeni olarak görev almaktadır.

Kübra Şimşek

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimi almış ve tezli yüksek lisans yapmıştır. Halen Cumhuriyet Tarihi alanında doktora ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ikinci lisans son sınıf öğrencisi olan ve köklü eğitim kurumlarında çalışan Kübra Şimşek 2019-2020 eğitim – öğretim yılında İleri Nesil Okulları’nda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev almaktadır.

Nilüfer Tuba Yılmaz

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Cumhuriyet Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü'nün ardından Trakya Üniversitesi’nde master yapmıştır. Bir çok karma sergiye katılan Yılmaz, üretkenliğin ve sanatın her çocuğun kendi dünyasının zenginliğine saygıyla ortaya çıkacağını ilke edinmiştir. 2019-2020 eğitim – öğretim yılında İleri Nesil Okullarında Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev almaktadır.

Sevilay Yalçınkaya

Matematik Öğretmeni

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünü ikincilikle bitirmiştir. 2019-2020 eğitim -öğretim yılında İleri Nesil Okulları’nda matematik öğretmeni olarak görev almaktadır.

Ayça Arslanoğlu

Matematik Öğretmeni

Giresun Anadolu Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra, TC. Maltepe Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünü %100 Üstün Başarı Bursu ile kazanmış ve mezun olmuştur. Meslek hayatı boyunca köklü eğitim kurumlarında çalışmış Lgs ve PISA Sınavı uyarlaması için sorular hazırlamıştır. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında İleri Nesil Okullarında Matematik Öğretmeni olarak görev yapmaktır.

Özge Aydoğdu

Türkçe Öğretmeni

Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimi almıştır. 2019-2020 eğitim -öğretim yılında İleri Nesil Okulları’nda Türkçe Öğretmeni olarak görev almaktadır.

error: Content is protected !!
Kayıt Formu